Fridge magnet wooden gears

Знає кожна кума, з чого береться ціна

  • Подобається-1Не подобається
  • 30 Вересня 2012, 22:50

Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Неабиякого переполоху серед населення наробила цьогорічна засуха. Особливо серед навчених життям людей старшого покоління. Вони прогнозували, що ні хліба може не бути, ні картоплини, ні сала, ні капустини. А як і завезуть, то може коштувати те втридорога. Але більшість людей вірили, що Бог не допустить такого лиха, як і того, що овочі та фрукти не можна буде купити.

І тепер, хто б не вийшов на бершадський ринок, особисто переконається, що можна тут купити все: і виноград, і яйце, і ковбаси кільце, є кукурудза, борошно, мак, тож, здається, все так.

Та й ціни в основному сформувалися так, що нібито повинні влаштовувати більшість, якщо не всіх. Як висловився Микола Р., який мало не щобазару приїжджає у райцентр із Михайлівки, тепер і купити щось можна, і продати, щоб мати вигоду.

І це насправді так. Якщо порівнювати цьогорічні ціни на продукцію, яка реалізується на продовольчому ринку, з минулорічними о цій порі (а така статистика ведеться), то зросли вони поки що в середньому на десять гривень хіба що на м’ясо і сало. Кілограм найкращого сала можна купити за 30 гривень, м’яса – за 45-48.

Дорожчим став і цукор. А от молоко і молокопродукти, хоч з кормами у цьому році набагато складніше, в основному не стали дорожчими. Півторалітрову пляшку молока, як і торік у вересні, можна купити за 6 грн., кілограм сиру – за 25-28, сметани – за 20-28 грн.

Ціна на яйця залишилася минулорічною – 8-10 гривень за десяток, кілограм картоплі можна купити за 2-3 грн., а цибуля копійок на п’ятдесят навіть стала дешевшою.

На ринку кажуть, що дякувати за це потрібно, здебільшого, бізнесменам, які в основному хоч і завозять їх звідтіля, де на це добро був урожай, проте втридорога, як буває, не беруть. Сприяють цьому і селяни з наших сіл, які торгують на ринку власною продукцією.

Не можна не відзначити, що на продовольчому ринку останнім часом чимало зроблено у плані покращання культури торгівлі. Більш заповненими продавцями стають павільйони, де реалізується м’ясна і молочна продукція. На жаль, дехто з покупців обурювався, що цю справу, чомусь, так і не доведено до кінця. Молочною і м’ясною продукцією як дехто торгував на вулиці, так і торгує. Причому на продовольчому ринку, на якому хоч щось робиться, у плані дотримання норм і правил торгівлі, скаржилися, що їх ще і перевіряють, бо є, мовляв, з кого запитати за порушення.

А за торгівлю на вулиці продуктами харчування з кого запитаєш, коли, виявляється, є ще й нічия територія, на якій торгують і навіть плату за місце не беруть.

І дуже прикро, скаржилася Марія Б. з Лісничого, яка продавала сир, що чи не найгірші місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією припадають, чомусь, людям із села. Хоч кожному зрозуміло, що якби створити їм відповідні умови, охочих реалізувати лишки додалося б.

«Ми розуміємо, що до певної міри порушуємо правила торгівлі, а іноді навіть розводимо антисанітарію, – заявила Ганна П. з Бирлівки, – але нехай покажуть, де всім нам, хто з продуктами харчування, подітися на тіснуватому для такого міста, як Бершадь, продовольчому ринку. Адже на його території місць для всіх у базарні дні явно замало».

«Навіть на ринках у Джулинці чи у Гайвороні,– додав Микола К. з Війтівки, – краще організовано торгівлю сільськогосподарською продукцією, ніж у Бершаді». А торгівля нею у переміжку з промисловою групою товарів взагалі «не лізе ні в який тин і ворота», висловлювалися люди на ринку.

Звичайно, в обговоренні подібних тем є свої прихильники і противники. А як збалансувати інтереси продавців і покупців на бершадському ринку – це вже справа керівників торгівлі та місцевої влади.

Павло ЗАХАРЧУК


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Костик Макар Григорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Знає кожна кума, з чого береться ціна - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники