Fridge magnet wooden gears

Служба на шість районів

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Грудня 2012, 23:11

Під час виїздів представників влади у села, прийомів у них громадян, в окремих жителів сіл виникали сумніви, чи справлятиметься з покладеними на неї функціями з реформуванням у медицині служба швидкої медичної допомоги.

Днями кореспондент газети П.З. Кушпела мав нагоду поспілкуватися на цю тему із завідуючим відділенням швидкої медичної допомоги Бершадської ЦРЛ М.С. ЗАБОЛОТНИМ.

Його відповіді на окремі питання і пропонуємо увазі читачів.

– Михайле Станіславовичу, насамперед, скажіть хоч декілька слів про себе.

– Жив я у Гайвороні, на цій посаді недавно. Раніше працював акушером-гінекологом у жіночій консультації. А перед тим, як перейти на нинішнє місце роботи, був ще і на курсах по організації роботи в системі охорони здоров’я.Походу реформування служби швидкої медичної допомоги працюватиму на посаді її головного лікаря.

– Якою ж буде служба вже у найближчий період?

– Вже з першого січня наступного року, крім Бершадського, обслуговуватимемо населення Крижопільського, Піщанського, Чечельницького, Теплицького, Тростянецького районів і міста Ладижина. Тобто це буде служба на шість районів.

Основним її центром буде Бершадь. Але з впровадженням GPS-навігації безпосередньо контролюватиме Вінниця: звідкіля надійшов виклик, і за який проміжок часу допомога почала надаватися безпосередньо.

У кожному з підпорядкованих нам районів чергуватимуть свої автомобілі. Контроль за їх використанням здійснюватиметься із Бершаді.

З метою покращення обслуговування населення, підстанції швидкої медичної допомоги у нашому районі відкриті в Усті і Шляховій. Плануються у Маньківці та Михайлівці, а також у деяких селах вищеназваних районів.

Таким чином, коли надійде виклик, такі села, як Баланівка, Бирлівка, Флорино, П’ятківка, Поташня, Яланець, обслуговуватимуться нашими бригадами безпосередньо з райцентру; Джулинка, Берізки-Бершадські, Ставки, Лугова, Осіївка, Мала і Велика Киріївки – з Усті; з ШляховоїСеребрія, Серединка, Завітне, Теофилівка, Тирлівка, Кавкули, Дяківка, Березівка і Тернівка. Інші села, до відкриття місць тимчасового базування служб екстреної швидкої допомоги, обслуговуватимуться з Бершаді.

– Чи вдасться задовольнити всі виклики, не порушуючи нормативів для цього? Як взагалі викликати з села швидку медичну допомогу?

– Зараз пункти ШМД в Усті та Шляховій працюють від шостої вечора до восьмої ранку, а у вихідні та святкові дні – цілодобово. У Бершаді на сьогодні є для цього три спец - автомобілі – «Пежо», «Форд» і УАЗ. Чергують цілодобово. Є і резервний автомобіль «Тойота». У Шляховій і Усті – по УАЗові.

Якщо траплятимуться збіги викликів, координуватимемо роботу наших бригад через мобільний зв’язок. Крім того, бригади підстраховуватимуть одна одну.

Нормативи прибуття до хворих такі: у місті – 10 хвилин, у селах – 20, до окремих допускається до 30 хвилин.

Ми розуміємо, наскільки важливо вкладатися в них, але і населення повинно розуміти: оперативність залежатиме ще і від того, як спрацює служба доріг, у якому вони будуть стані взимку.

А щоб викликати машину швидкої допомоги, слід зателефонувати за номером 103 або 2-37-74.

– Населенню цікаво буде дізнатися, наскільки вони укомплектовані кадрами, засобами для надання медичної допомоги, пальним тощо.

– Те, що медицина покищо не така вже і багата, через її недофінансування, незаперечний факт. Але маємо вже два нових автомобілі, які оснащені відповідною апаратурою – для вентиляції легень, кардіограми, реанімації, наборами на випадок пологів, киснем, дефібріляторами тощо. Фельдшери для роботи атестовані, їх штат укомплектований. У селах теж є по дві бригади, які чергуватимуть вдень і вночі.

Щодо інших наших бригад, то кожна з них забезпечена найнеобхіднішими медикаментами і препаратами для надання допомоги хворому щонайменше на 3-5 днів.

Пальне поки що є теж. Але надалі потрібно буде розвивати забезпечення ним.

– Де саме базуватиметься міжрайонна служба швидкої медичної допомоги?

– У приміщенні колишнього пологового відділення ЦРЛ у Бершаді, реконструкція якого завершується. У ньому ж знайдеться місце і для адміністрації. Адже, крім медичних працівників, матимемо ще й економістів, бухгалтерію, статистів та інших спеціалістів.

Хворого доставлять у відділення екстреної (невідкладної) допомоги ЦРЛ. Далі вже черговий чи ургентний лікарі визначатимуться, як бути з ним.

На завершення хочу тільки запевнити населення: хвилю - ватися в цьому випадку не варто. Хоч організовуємося практично з нуля, будемо робити все, щоб медична допомога надавалася своєчасно. У шести районах обслуговуватимемо більше 250 тисяч населення, і воно має нам довіряти.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Коломієць Олексій Танасійович (1897) 1897 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 19.08.41.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Служба на шість районів - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення