Fridge magnet wooden gears

Ні в якому разі не спалювати!

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Квітня 2014, 07:00

Нині, весною, знову запалають вогні, в яких горітимуть гори рослинного сміття і, як додаток до обов’язкового набору, пластикові вироби та інші побутові відходи. І ніхто не хоче задуматись над тим, яку шкоду людині і природі це завдає.

Основною складовою диму є хімічно активна і небезпечна для людини сполука – чадний газ СО. Він дуже легко зв’язує гемоглобін крові, блокує доставку кисню до тканини, внаслідок чого виникає задуха та киснева недостатність.

Рослини тривалий час поглинають велику кількість пилу, очищуючи повітря від токсичних речовин, а потім при спалюванні всі ці речовини повертаються назад у повітря.

Якщо ж спалюються городні чи садові рослини, які під час сезону були оброблені отрутохімікатами, в повітря разом із димом викидається цілий набір вкрай небезпечних речовин.

Токсичні речовини виділяються з димом та в аерозольному стані потрапляють в організм людини, накопичуються і, звичайно, спричиняють патологію у найбільш слабкому місці.

У Бершаді три рази на тиждень виділяється транспорт для збирання сміття. В окремих селах також проводиться робота по утилізації сміття.

Закопувати таке сміття категорично не можна; дуже повільно розкладаючись, воно забруднює грунти токсичними речовинами. Рослинні рештки найкраще складати у компостні ями.

Неабияку шкоду природі завдає випалювання сухої рослинності та очеретів. Думка, що вогонь очищує землю від бур’янів та збагачує її поживним попелом, є хибною.

Насправді в разі випалювання зменшується шар трави, який утримує вологу в ґрунті; у вогні гинуть комахи та тварини; корисні речовини, що містяться в органіці, у вогні розпадаються на такі, що потім не засвоюються рослинами; внаслідок суттєвого порушення екосистеми знищується родючість грунтів, погіршується їх структура. Страждають і прилеглі території, зокрема полезахисні лісові смуги.

Помилкою також є повне очищення землі навколо дерев від опалого листя. Для дерев це не сміття, а природна підстилка, яка взимку захищає коріння від промерзання, навесні і влітку регулює водний режим, всмоктуючи і поступово віддаючи корінню вологу.

Листя є джерелом органічних речовин, які необхідні кожній рослині – серед палого листя живуть численні комахи, які сприяють утворенню поживних речовин для рослин. Таким чином, пале листя не слід спалювати, тому, що воно є важливою частиною кругообігу життя.

Віктор БАЛАН, колишній держінспектор охорони навколишнього природного середовища, ветеран праці.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Андрієць Володимир Миронович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 25.12.43. Похов. с. Соломки, Горностаївський р-н, Херсонська обл.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ні в якому разі не спалювати! - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники