Fridge magnet wooden gears

День Хрещення Київської Русі-України - скарб святої віри

  • Подобається1Не подобається
  • 27 Липня 2011, 09:00

У вітчизняній історії ім’я Володимира Великого записане золотими літерами. Не тільки як могутнього і розумного володаря, але передусім як хрестителя, просвітителя і ревного апостола християнської віри. Свята віра, яку він прийняв, стала з часом серцем і душею нашого народу й держави. Вона – сильна моральна основа нашої культури, звичаїв і обрядів. Цією вірою наш народ довгі сторіччя жив і кріпився, продовжує це робити й зараз.

Найголовніша заслуга рівноапостольного князя Володимира в тому, що він дав нашому народові безцінний скарб святої віри.

Християнська віра для нього не була чимось чужим і незнаним. Бо ще за князя Ігоря в Києві вже були християни, які навіть мали свою церкву. Християнкою була бабуся Володимира – свята княгиня Ольга, яка виховувала внука. Через ряд причин сама вона не наважилася запровадити Христову віру у своїй державі. Це зробив її внук, який не тільки сам прийняв святе Хрещення, але й охрестив увесь народ. Цим актом він зрівняв нашу державу з християнськими народами того часу. Інтереси тогочасної Русі вимагали ухвалення однієї віри – віри, яка б могла об’єднати розрізнені племена в один народ.

Князь Володимир відчував душею, що ця віра найкраще відповідає психіці і ментальності нашого народу. Вона принесла із собою і святі книги зрозумілою мовою. Як свідчать літописи, князь Володимир при хрещенні отримав ім’я Василія.

Після того, як охрестився сам, князь охрестив своїх дванадцятьох малолітніх синів у джерелі на місці, де зараз Хрещатик. За його наказом охрестився Київ та весь народ, щоб усі стали християнами: «…малі й великі, раби й свобідні, молоді й старі, бояри і прості, багаті і вбогі. І ні один чоловік не противився його благочестивому повелінню. Хрестилися, якщо хтось і не з любові, то із страху до того, хто наказав…І в одному часі вся наша земля стала славити Христа з Отцем і Святим Духом… Він навернув з блудної дороги ідолопоклонства не одного… (З «Истории русской церкви» митрополита Макарія).

Наступного року після хрещення князь приступив до будівництва церкви на честь Успіння Пресвятої Богородиці, яку назвали також Десятинною, бо на її утримання він призначив десятину своїх прибутків. Тією церквою започаткувалося будівництво Божих храмів у Києві і по всій Русі.

Як свідчать історичні джерела, після хрещення Володимир змінив своє попереднє життя та перейнявся євангельськими правдами милосердя і любові до ближнього.
Свої багатства обертав не тільки на державні потреби й на будову церков, але й допомогу бідним, хворим і вдовицям.

28 липня православні християни відзначають День Хрещення Київської Русі-України і одночасно День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Свято - славовича (Великого). Вважається, що саме в цей день він помер, а саме Хрещення відбулося 14 серпня (за новим стилем). Відзначають цю дату не тільки віруючі, а й люди, небайдужі до минувшини, до історії країни, її непересічних особистостей. Тож є привід перегорнути сторінки історії.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Кравець Матвій Степанович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 29.04.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

День Хрещення Київської Русі-України - скарб святої віри - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники