Fridge magnet wooden gears

Величний пам'ятник у бронзі

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Грудня 2015, 09:00

На знімку: пам’ятник славним лицарям козацьким у м. Умані.

Найвищим етапом гайдамацького руху стало народновизвольне повстання у 1768 році, яке очолили Максим Залізняк та Іван Гонта. Апогеєм його стало здобуття Умані.

Участь у повстанні брали і наші земляки. Відомо, що 9 червня 1768 року Хащуватський сотник Ярема Панко пристав до повстанського війська, яке йшло на Умань. Після взяття штурмом цього міста М. Залізняк посилає 200 гайдамаків з чотирма гарматами у с. Хащувате, щоб не допустити переправи через Південний Буг татар.

І хоча польська влада жорстоко розправилась із повс - танцями, слава про Коліївщину назавжди залишилась у пам’яті нащадків. А Т.Г. Шевченко присвятив тим подіям поему «Гайдамаки».

Недавно відбулось освячення пам’ятника Максиму Залізняку та Івану Гонті. Постав він у бронзі на величному гранітному п’єдесталі у м. Умані і саме на тому місці, де колись стояла фортеця.

На урочисту подію з’їхалися представники козацьких товариств з багатьох регіонів України. Святкове дійство розпочиналось хресною ходою від хреста, встановленого на честь 225-річчя Коліївщини. Потім біля величного монумента відбувся мітинг.

Про велике значення гайдамаччини у боротьбі за визволення проти польсько-шляхетського гніту, про мужність українських патріотів на Сході України, які боронять нашу незалежність від ворожих посягань, говорили Гетьман Українського козацтва М.Пантелюк, народний депутат України М.Томенко, заступник голови Черкаської облдерж - адміністрації Ю.Сас, директор Національного парку «Софіївка» І.Косенко.

Народний артист України Анатолій Паламаренко прочитав уривки з поеми «Гайдамаки».

Освятив пам’ятник разом із духовенством єпископ Черкаський і Чигиринський Іоанн.

Олексій ПАВЛИЧУК.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Величний пам'ятник у бронзі - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники