Fridge magnet wooden gears

Цінуйте їхню любов…

  • Подобається4Не подобається
  • 3 Жовтня 2011 р

Правду кажуть, щось гарне починаєш цінувати здебільшого тоді, коли втрачаєш, або коли воно відходить з часом. Так і я: усвідомила, наскільки люблю свою школу, коли пішла вчитися в університет. Тут все зовсім по-іншому: люди, атмосфера, правила… І тобі потрібно дотримуватися цих правил, якщо хочеш через кілька років отримати диплом.

Хоча ще не факт, що той документ суттєво вплине на твою професійну кар’єру.

Викладач і вчитель… На перший погляд, схожі поняття. Адже по суті у цих людей однакові завдання: навчити тебе пізнавати світ, відкривати очі на багато речей, зрештою, виховати.
Але у житті все трохи інакше.

Учитель… Бальзам на душу, коли чую це до болю рідне слово. Одразу потопаю у споминах про свій другий рідний дім – школу. Згадую усміхнене, а часом і не дуже, обличчя нашого директора Олега Олексійовича. Він простий, добродушний, що дуже важливо для його роботи. Ми поважали і поважаємо його за тонке почуття гумору. Це нас завжди заряджало позитивом.

Василь Артемович, спортзал і його «підсобка» – мабуть, найулюбленіше місце кожного осіївського школяра. Чи не так? Повірте, такого ви не знайдете ніде. Жоден фізкультурник у майбутньому виші не пробачить вам незданий крос, бо ви у туфлях, а кросівки забули на другому поверсі, на який так не хочеться підніматися…. Суть не в тому, що крос вам не такий необхідний, як хімічні ланцюги. Вся справа в тому, що тебе люблять і тобі співчувають… У школі тебе люблять.

Низький уклін Валентині Григорівні і Галині Іванівні. Ці люди – єдині, хто вас навчить писати «не» з дієсловами окремо, відрізняти ямб від хорея і тому подібне. Попереду – тестування, тому хочете ви чи ні, а українську мову і літературу вам доведеться полюбити. Тому якщо вас змушують іти на додаткові уроки з цих предметів, радійте і щиро дякуйте. В кінці року зрозумієте – чому.

Тетяна Петрівна і Тетяна Миколаївна – ось кого ви згадуватимете, коли доведеться назвати автора якогось зарубіжного твору чи згадати визначну історичну дату. Вчителів, які настільки доступно і цікаво пояснюють, годі і шукати.

Олена Григорівна, Ольга Іванівна, Володимир Аксентійович… Ці вчителі дарують вам додаткові знання. Володіючи ними, ви впевнено спілкуватиметесь в колі незнайомих людей про мовну етику, художню культуру і про дорожні знаки врешті-решт… Наталя Олегівна і Олена Вікторівна... Іноземна мова – це відкриті двері у будь-яке престижне агентство чи редакцію. На перших курсах якого завгодно факультету ви вивчатимете іноземну, яку ви намагались вчити у школі. Не лінуйтеся користуватись можливістю, яка вже відтепер будує ваше майбутнє. Беріть словник, підручник – і вперед на «дойч» чи «інгліш»… Марія Павлівна та її колеги по предмету в мене одразу асоціюються зі страшними синусоїдами, кутами, довжелезними виразами на кільканадцять дій... Точні предмети важкі, тому не нехтуйте шкільними уроками. Ви мусите змиритися з важкістю, аби потім не зіткнутися з низьким середнім балом в атестаті.

Наскільки мені відомо, нині у школі досить суттєво змінився склад педагогічного колективу. Тому щось сказати від себе про ваших нових вчителів я не можу. Але впевнена, що вони також щирі з учнями і віддані роботі.

У неділю – День працівників освіти. Ми ж його звично називаємо Днем учителя. І в школі святкуємо зазвичай у п’ятницю… Принесіть їм квіти, подякуйте за їхню працю, терпіння і обов’язково за любов.

Такої гарячої і щирої ви не знайдете ніде. І від мене, будь ласка, занесіть в учительську букетик зі словами: «Вас не забуваємо, рідні учителі»…

Юлія ТОДОРЕНКО, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Власюк Василь Кіндратович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Цінуйте їхню любов… - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники