Fridge magnet wooden gears

Як мені купити... роботу?

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2013, 01:08

Не буду оригінальною, коли скажу, що проблема працевлаштування молодих спеціалістів нині залишається не просто актуальною, а й перевіркою нервів і самого претендента, і його рідних. Це ми випробували на собі на всі сто відсотків і навіть більше.

Як же розпочинався мій тернистий і досі незакінчений шлях улаштування на роботу? Починалося з… мрії. Ще до вступу в університет мої думки були окрилені надіями та сподіваннями на світле і безтурботне майбутнє – думалося про те, що з одержанням диплома чекає мене гарна робота, щаслива сім’я, хороші перспективи в житті.

Та першому пунктові з цього переліку ще й досі не вдалося здійснитися через низку чинників. І справа зовсім не у відмовках посадовців, до яких мені доводилося тоді звертатися у пошуках роботи.Я за освітою вчителька історії та правознавства, тому спектр можливостей працевлаштування не обмежувався лише школою. Кілька років тому, закінчивши виш із досить непоганими оцінками, зі щасливою усмішкою я попрямувала в пошуках роботи до однієї з районних адміністрацій області. Голова прийняв мене, уважно вислухав, переглянув документи і пообіцяв обов’язково підшукати вакансію для молодого спеціаліста. Тільки треба було трохи зачекати. Втім, обіцяного я чекала півроку, аж поки на місце, яке начебто обіцяли мені, взяли зовсім іншу людину. Очевидно, її аргументи були переконливішими, ніж моя освіта і диплом.

Розчарування було великим, але, не втрачаючи надії, я ще цілий рік оббивала пороги різних чиновницьких кабінетів. Та все марно. На роботу мене так і не взяли.

Проводячи аналогію сьогодення з молодістю моїх батьків, зрозуміла, що колись влаштуватися на роботу було набагато легше: закінчив навчання – отримав направлення – приступай до роботи і працюй, будуй своє майбутнє. Нині деякі вузи також видають направлення на роботу, але здебільшого це лише для статистики. Випускники всіма правдами і неправдами шукають потенційного роботодавця, аби взяти довідку (як правило, «липову») про те, що їх буде працевлаштовано. Без такої довідки диплом про освіту не видадуть… Прикро визнавати, але нині робоче місце стало розмінною монетою значного номіналу.

Іншими словами кажучи, якщо не маєш можливості самому або разом із батьками придбати собі роботу, марні надії на те, що тебе візьмуть туди за твій розум і знання.

Дехто може сказати, що ці мої слова – безглузда вигадка, але я на власному досвіді переконалася, що це таке і з чим його їдять. Отож, роблю для себе висновок: сьогодні не можна вірити нікому, окрім себе.

Можливо, у великих містах ситуація чимось і простіша, але на місцевому рівні – гірше вже нікуди. І як би ти не намагався щось змінити, нічого не вийде, постійно будуть знаходитися якісь відмовки. Найбанальніша з них – відсутній стаж роботи. А де ж він візьметься у молодого спеціаліста, якщо куди не прийди – скрізь одне. Тому і втрачає наша держава розумних людей, сама штовхаючи їх на пошуки кращої долі за кордоном.

Тетяна БОНДАР, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Кошовий Мефодій Євсейович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 03.03.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як мені купити... роботу? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники