Fridge magnet wooden gears

Конституцію - напам'ять!

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Квітня 2014, 08:00

Ми прожили у вільній демократичній Україні майже 23 роки. Але так і не навчилися, як потрібно жити. А Майдан у Києві показав усім, що потрібно прислухатися до думок народу. Зараз розпочалася підготовка до виборів Президента. Мені здається, що ми знову оберемо не такого, як треба.

Чому? Тому що люди загубили віру в закони нашої держави. На вибори прийдуть тільки ті, які розуміють, що від їхнього голосу багато залежить.

Наш Основний Закон держави, Конституцію, майже ніхто не знає. Тому виникає така думка: як можна виконувати те, чого не знаєш? Як вихід, щоб довести Конституцію до народу, потрібно надрукувати її в основних виданнях країни. Працівникам державних служб вивчити її напам’ять та скласти залік. Коли всі знатимуть та виконуватимуть закони, ми будемо кращою країною Європи.

Аби вибори були чесними та не було фальсифікацій, потрібно до статей 70 та 71 додати доповнення через Верховну Раду. До 70 статті «Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років» та додати «всі зобов’язані віддати свій голос при вільному волевиявленні і що не мають права голосу громадяни, яких визнано у судовому порядку недієздатними». У 71 статті «Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права» замінити «шляхом таємного голосування» на відкрите голосування із затвердженням бюлетенів членами головуючої комісії. Виборцям гарантується вільне волевиявлення статтями Конституції 21 та 24.

Як приклад з життя – Іларіон Дементійович Синявський, будучи майже безграмотним, неодноразово обирався депутатом. Був головою районної ради, головою колгоспу с. Поташні.

Чому так?

Людина виконувала закони своєї держави, знала ціну людської праці, ціну хліба, який вирощували люди. Жив чесно, не обкрадав свій народ. Його поважали та довіряли йому. Таких людей побільше б сьогодні.

Віталій МАТВІЄНКО, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Юхименко Петро Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Конституцію - напам'ять! - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники