Fridge magnet wooden gears

ПРОБЛЕМА – СВІТОВА

  • Подобається1Не подобається
  • 26 Березня 2008, 19:15

За оцінками ВООЗ у період між 2000 і 2020 роками, майже 1 мільярд людей буде інфіковано на туберкульоз, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине, якщо контроль за епідемією не буде посилено. Щороку помирає від цієї хвороби 10-11 тис., що становить більше 30 чоловік у день.
Ситуація в Україні дуже складна – починаючи з 1995-го зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів (оскільки кількість хворих перевищила 1% населення). Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 помирає.
Це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової при вдиханні пилу. Кожен хворий заражає до 20 здорових осіб, тому є небезпечним для оточуючих.
Мікобактерія туберкульозу або туберкульозна паличка надзвичайно стійка в оточуючому середовищі та до хімічних сполук (кислот, лугів, спиртів), високих температур. Вона може зберігатись в пилу десятки років, чутлива до дії прямого сонячного або ультрафіолетового опромінення, високих концентрацій хлору.
Відповідно до концепції Національної програми боротьби з туберкульозом, в Україні діагностика цього захворювання здійснюється в 2 етапи: виявлення захворювання та встановлення діагнозу. Виявлення туберкульозу проводять в лікувальних закладах загальної медичної мережі, встановлення діагнозу – в спеціалізованих протитуберкульозних закладах шляхом більш розширеного обстеження. Туберкулінові проби (проба Манту) є специфічним діагностичним тестом, який використовують для масового обстеження на туберкульоз дітей та підлітків, а також з метою діагностики, диференціальної діагностики туберкульозу та визначення активності процесу.
Клінічна картина туберкульозу залежить від локалізації ураження. Для всіх локалізацій туберкульозу характерний інтоксикаційний синдром – фебрильна або субфебрильна температура тіла, схуднення, втрата апетиту, підвищена пітливість, слабкість.
Найбільш поширеною формою туберкульозу є туберкульоз легень, для якого характерний бронхолегеневий синдром – кашель сухий чи з харкотинням, біль у грудній клітині, кровохаркання та інше.
Лікування проводиться в спеціалізованих протитуберкульозних закладах і складається з 2 етапів – основний курс хіміотерапії або інтенсивна фаза та реабілітація або підтримуюча фаза. Лікування туберкульозу безплатне. Використовують стандартні режими хіміотерапії. При дотриманні режиму хіміотерапії виліковування досягають у 95-100% хворих на вперше діагностований туберкульоз. Якщо ж хворий не буде дотримуватися вимог, які стосуються його лікування, туберкульоз набуває хронічного перебігу і закінчується летальним наслідком.
Період реабілітації після захворювання на туберкульоз складає 2-3 роки, протягом яких пацієнти повинні суворо дотримуватися здорового способу життя.
Профілактика туберкульозу є специфічна (проведення вакцинації дітей в пологовому відділенні на 3-5 день життя та ревакцинація в 7 та 14 років). Всі особи, які контактують чи контактували з хворими на туберкульоз, проходять хіміопрофілактику протягом 3 місяців. Неспецифічна профілактика: соціальна – ведення здорового способу життя, виключення алкоголізму та наркоманії; санітарна – проведення поточної та заключної дезінфекції в осередках захворювання.
Юлія ЧЕЧЕРВЯК,
лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету Бершадської ЦРЛ.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Візнюк Гаврило Якимович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПРОБЛЕМА – СВІТОВА - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники