Тепло рідного дому

 • Подобається1Не подобається
 • 10 Лютого 2010, 09:37

На знімку: зліва направо – перший ряд: Вадим, Ярослав, Олеся (сидить на руках у Людмили Дмитрівни), Оксана; другий ряд: Женя, Олена, Віталій Григорович, Валя, Анжела, Яна, Віка.

Кілька років тому ця родина, керуючись божою волею і покликом сердець, створила у своїй оселі дитячий будинок сімейного типу.
Віталій Григорович та його дружина Людмила Дмитрівна – корінні одесити.
Та рідним домом для них ще з початку 80-их років стала славнозвісна Шляхова. Сюди їхали тоді люди з різних кінців колишнього Радянського Союзу. Прибули і Стьопіни. Віталій – музикант, до цього працював у державній філармонії в столиці Калмикії Елісті по лінії Москонцерту. Від батька успадкував фах будівельника, вміє виконувати різні роботи. У Поділля Віталій закохався з першого разу, коли приїхав сюди провідати батька, який працював тут на будівництві.

І вирішив залишитися в цьому краї назавжди Тут, у Шляховій, Стьопіним запропонували і роботу, і житло. Людмила стала працювати продавщицею у взуттєвому магазині, а Віталію, як професійному музиканту, доручили створити вокальноінструментальний ансамбль.
Колгосп закупив інструменти, апаратуру, і через деякий час ансамбль «Сучасник» здобув неабияку популярність і в районі, і за його межами.
Жили Стьопіни, як усі. Працювали, ростили і виховували дітей. Віталій, крім того, грав у футбольній команді, пізніше був начальником команди… Діти виросли, роз’їхалися.
Старший син Андрій став хореографом, живе і працює нині в Одесі. Олексій – налагоджує комп’ютери, живе у місті Портланді в США.
У придбаному великому і просторому будинку Стьопіни залишилися самі. Та відірваними від людей себе не відчували. Віталій Григорович – пастор Джулинського об’єднання Церкви віри євангельської, разом з дружиною тричі на тиждень їздять у сусіднє село на зібрання віруючих. У неділю Віталій Григорович проводить богослужіння, в інші дні – вивчають Біблію, шукають відповіді на злободенні життєві питання.
Та настав у їхньому житті момент, який круто змінив весь усталений порядок. І, напевно, на те була воля Божа.
Сама Людмила Дмитрівна каже про це так: – Іноді людське серце навіть не знає, на що здатне. І коли ми зробили цей крок, то відчули, що це – місія, визначена нам Богом. Серед тих, хто ходив до нашої церкви, була здібна дівчинка Оксана Вініченко із сусідньої Теофилівки.
Дізнавшись, що її матір померла, і дитина не має належного догляду, ми запросили її до себе. І вона стала в нас жити, ходити в школу уже в Шляховій. З часом дівчинка зріднилася з нами, і ми вже сприймали її як дочку. Це було зовсім неважко, бо ми сприйняли її за рідну дитину, а вона нас за батьків.
Далі знову у долю втрутився випадок.
Якось, коли Віталій їхав через Теофилівку своїм стареньким «Фордом», дорогу раптово почала перебігати дівчинка. Хоч водій вчасно загальмував, зіткнення уникнути не вдалося. Правда, все обійшлося, дитині надали відповідну допомогу. Виявилося, що вона – рідна сестра Оксанки Валя. І їй теж знайшлося місце в затишному домі Стьопіних.
Коли у службі у справах сім’ї, молоді і спорту райдерж - адміністрації їм запропонували взяти на виховання ще двох Вініченків – Яну та Євгена, Стьопіних огорнули сумніви: «Це ж уже буде четверо.
Чи зможемо?» Деякий час подумавши, усе ж таки вирішили, що не можна розділяти дітей. А для того, щоб усе було згідно із законом, оформили свою оселю як дитячий будинок сімейного типу. Самі ж стали не просто вихователями, а справжнім татом і мамою для дітей, які з тієї чи іншої причини залишилися без опіки батьків. А у Стьопіних не тільки затишна оселя, а й належне піклування.
19-річна Оксана зараз навчається на другому курсі Інституту філології і журналістики Вінницького державного педуніверситету, на рік молодша Яна – теж в обласному центрі здобуває фах кухаря.
Валя і Женя – ще школярі.
Відчуваючи, що таким дітям потрібні сімейне тепло, увага, впевненість у тому, що вони не забуті, що їх люблять, піклуються про них, Стьопіни пішли далі. Якось у райлікарні побачили двох братиків, які, як виявилося, теж позбавлені батьківської турботи. Так велику родину сімейного дитбудинку поповнили Вадим та Ярослав Арсенчуки з Крушинівки.
У 2009-му році сім’я взяла на виховання ще трьох сестричок із села Тростянця Ямпільського району – 12-річну Вікторію, 10-річну Анжелу та 5-річну Олесю Маліцьких.
До кожної дитини потрібен особливий підхід, бо кожна – неповторна особистість. З належною увагою ставляться до навчання своїх вихованців у школі відповідно до рівня підготовки кожного.
Стьопіни не просто виховують дітей, а роблять це згідно з наукою (як пожартувала Людмила Дмитрівна, вони вже стали «професійними батьками»). Їздять на семінари, що їх проводять обласні соціальні служби, читають відповідну літературу.
…У великій «рукавичці» на одній із вулиць Шляхової завжди затишно, для дітей створено належні умови. Сільський будинок за рівнем комфорту не поступається міському житлу. Є природний газ, водогін, каналізація. А головне – діти ростуть і виховуються в сім*ї. І як у кожній родині, трапляється різне, та об’єднує всіх належність до великого гурту. Кожен має певне коло обов’язків, старші допомагають молодшим.
Стьопіни не примушують дітей прилучатися до віри, а роблять це ненав’язливо, на особистих прикладах. Головне, щоб у їхніх вихованців виробилися найкращі людські риси.
Присадибна ділянка Стьопіних не дуже велика – 25 соток. Та біля неї всі працюють залюбки. Крім городу, ще висаджують багато квітів.
Про родинний будинок Стьопіних знає обласна і ра - йонна влада. Стьопіни добре пам’ятають приїзд голови обл - держадміністраціїОлександра Домбровського, який подарував їм телевізор, а згодом – мікрохвильову піч.
Людмилу Дмитрівну відзначено нагородою «За сумлінне батьківство», портрет Віталія Григоровича був занесений на районну Дошку пошани.
Звичайно, не заради відзнак беруть вони на себе турботу про чужих дітей (хоч які вони чужі, якщо з ними зріднюєшся і переймаєшся усіма їхніми болями і радощами).
Держава, як і належить, виплачує відповідну допомогу на дітей. Але не завжди її вистачає. Хотілося б, щоб увагу родині приділили ще й сільська рада та керівництво місцевого сільгосптовариства.
Можливо, варто допомогти з побутовою технікою. Потрібні більший за об’ємом холодильник, потужніша праль - на машина. Адже родина стала більшою.
Приклад Стьопіних наслідували їхні давні друзі Віктор і Марія Марченкови, які теж взяли на виховання п’ятьох дітей у свій великий дім. Дві родини часто разом виходять на стадіон, їздять на велосипедах, на річку. Правда, «своїх» дітей Віталій Григорович везе до Бугу двома ходками – всі не поміщаються за одним разом в старому авто. Якби був мікроавтобус, то це б набагато спростило родинний побут. Такий транспорт потрібен не тільки для того, щоб їздити на відпочинок. Для утримання великої родини це просто необхідність. Та поки що лише мрія… …Офіційно в сімейному будинку Стьопіних дев’ять вихованців. Та вже чотири роки живе в них десята – Олена Гаркава, випускниця Гайворонського профтехучилища, кухар-кондитер за фахом.
Батьки її виїхали на заробітки в Київ, дівчина сама доглядає стареньких бабусю, дідуся та дядька. А сімейний затишок вона знайшла саме в цьому великому домі, у господарів якого великі і щедрі серця…

Федір ШЕВЧУК. с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Талісвейбер Бенюмен Мордкович (1898) 1898 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 01.11.43.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Тепло рідного дому - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення