Fridge magnet wooden gears

Яке ім'я дати дитині?

  • Подобається4Не подобається
  • 4 Лютого 2011 р


Який порядок реєстрації народження дитини? Яке ім’я їй дати, щоб воно відповідало нормам? Про це та інше розмову ведемо з виконуючою обов’язки начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції С.П. КОВАЛЬЧУК.

– Світлано Петрівно, скільки дітей народилось на Бершадщині минулого року?
– Протягом 2010 року в районі народилося 615 малят – 332 дівчинки та 283 хлопчики.

– Які зараз імена найбільш поширені в нашому регіоні? Чи трапляються випадки, коли дитині батьки дають дивні, вигадані імена?
– Звісно, дехто з батьків бажає, щоб їхня дитина носила оригінальне ім’я. Але ми завжди пояснюємо їм, що треба підібрати таке ім’я, яке було б співзвучне прізвищу, імені, по батькові, відповідало традиціям та нормам, які панують у суспільстві. Тобто нам доводиться виконувати роль помічника та порадника.

Найбільш поширені імена серед хлопчиків – Олександр, Дмитро, Денис, Володимир, Кирило, Іван, Назар. Серед дівчаток – Ірина, Юлія, Дарія, Анна, Вероніка, Софія. Значно рідше вживаються імена серед хлопчиків – Матвій, Єгор, серед дівчаток – Єва, Ауріка, Беатриса, Іуліанія.

Іноді трапляється, що батьки хочуть дати дитині такі ім’я, як Кіріл, Нікіта. Потім у дітей виникають певні проблеми у школі та у вищих навчальних закладах, особливо з вчителями-філологами, які намагаються писати імена орфографічно правильно, тому ми і роз’яснюємо батькам, як потрібно правильно вчинити. До речі, у нас є словник власних імен людей, рекомендований для працівників державної реєстрації актів цивільного стану, де зібрані усі можливі імена, поширені та рідкісні. Адже наше завдання полягає не лише в тому, щоб записати ім’я, а зробити це правильно та грамотно. У більшості випадків до наших рекомендацій батьки дослухаються. Ми їм говоримо, що у документах потрібно записати правильно ім’я дитини, а вдома, в побуті вони можуть називати її за своїм бажанням. Свідоцтво про народження – це перший документ, який отримує людина. Ті відомості, які там містяться, будуть записані надалі в паспорті, інших документах. Тож ім’я, по батькові та прізвище дитини повинні бути записані згідно з нормами української мови.

– До речі, що ще потрібно знати, щоб зареєструвати народження дитини?
– Батькам слід знати, що термін реєстрації дитини чітко встановлений законодавством. У Сімейному кодексі України визначено, що реєстрація малюка має відбутись протягом місяця з дня його народження. Якщо цього терміну не дотримано, то це вже є адміністративним порушенням, і тоді складається відповідний протокол, який направляється до адміністративної комісії для визначення штрафу за несвоєчасну реєстрацію народження. На жаль, подібні випадки мають місце, тому я і хочу акцентувати на цьому увагу. Єдиною поважною причиною порушення строків реєстрації дитини є її хвороба.

При реєстрації народження можуть виникати різні питання. Наприклад, щодо прізвища. Коли батьки дитини мають різні прізвища, то вони повинні з’явитись до відділу удвох, написати заяву, в якій зазначити, яке прізвище матиме дитина. Згідно з цією заявою малюку й дається прізвище або батька, або матері. В цій ситуації батьки мають рівні права. Ім’я ж дитини визначається лише за згодою батьків.

– Про які моменти, пов’язані з реєстрацією дитини, ви ще хочете нагадати громадянам?
– Якщо дитину народила мати, яка не перебуває у шлюбі, а батько визнає своє батьківство, то вони повинні прийти до відділу вдвох, написати заяву, визначившись із прізвищем малюка, і зареєструвати його народження. Така дитина має такі ж права, як і народжена у шлюбі. Якщо у матері немає заяви про визнання батьківства, тоді запис про батька дитини робиться на підставі статті 135 Сімейного кодексу України. Тобто запис батька дитини у книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Хочу звернути увагу батьків на такий момент: при виписуванні з пологового будинку мати отримує медичну довідку, і її теж потрібно уважно перевірити, щоб у ній усі записи відповідали паспортним документам матері. Ця довідка є дуже важливим документом, бо на її підставі реєструється народження дитини.

Народження малюка можуть зареєструвати батьки або інші особи, яким вони довіряють, – бабуся, дідусь, тітка, дядько. Жодних доручень не потрібно, якщо батьки перебувають у шлюбі.

Працівники нашого відділу бажають новонародженим малюкам зростати на радість рідним, а батькам пам’ятати, що тільки у сім’ях, де панує справжня та щира любов, діти зростатимуть розумними, кмітливими та щасливими, поважатимуть одвічні людські цінності.

Розмову вів Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Бондар Андрій Петрович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 14.01.45. Похов. Польща.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Яке ім'я дати дитині? - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники