Fridge magnet wooden gears

"Кролики - не тільки цінне хутро"

 • Подобається1Не подобається
 • 21 Жовтня 2011, 10:41


Виявляється, що стверджують це не тільки відомі гумористи, а й один з читачів районної газети «Бершадський край» П.В. Кузьмич з міста Ковеля, що на Волині. Дізнавшись з мережі Інтернет, що нам є близькою тема виживання в селах, вирішив розповісти про якісно новий підхід до розведення кроликів. Що то значить рік кроля!

Зазвичай цих тварин утримують у простих клітках і час від часу вони бідують від хвороб-епідемій, які «викошують» мало не все поголів’я. Не допомагають навіть щеплення.

Причина цих бід криється в сукупності негативних для них чинників: порушена екологія, негігієнічні умови утримання, годівля, що не відповідає природним потребам організму, призводять до масової загибелі і різноманітні стреси. Від тварин, які дивом вижили, все-таки вдається отримати кілька кілограмів не дуже якісного м’яса і копійчаної вартості шкурки.

В той же час існує методика Михайлівського акселераційного кролівництва, яка просто з ніг на голову перевертає звичні нам стандарти його ведення. Її автор академік І. М. Михайлов на ділі довів, що все може бути зовсім навпаки, що тварина, яка не отруює себе власними відходами і яка годується молоком матері до тримісячного віку, а також одержує досхочу тепла і кормів, може швидше рости і розмножуватися без будь-яких ліків і щеплень, набуває особливих якостей м’яса і хутра та ще й неабиякого імунітету до хвороб. Причому, цей імунітет кролик передає людям, які споживають його м’ясо.

Слово «акселерація» означає прискорений ріст. Кролик-акселерат росте всього 4 місяці, тобто в три рази швидше звичайного, при реалізації має вагу 4–6 кілограмів і спроможний плодитися на рівні своїх природних можливостей. За рахунок чого? За рахунок створення йому комфортних умов проживання, максимального використання материнського молока, корму і води. Сукупність сприятливих факторів і забезпечують в його організмі імунітет до будь-яких захворювань. I це не якась спеціальна порода кролів. Для цієї методики підходить будь-яка з існуючих крупних порід.

Основою ж акселераційної методики є застосування спеціальної конструкції агрегату для утримання поголів’я – це ярусна мініферма із секціями для різних вікових груп. Працює вона у напівавтоматичному режимі і потребує для обслуговування тільки півгодини часу один раз на сім днів. Годівниці сконструйовано так: якщо їх наповнити, то запасу корму і води вистачає на тиждень, і вони цілодобово доступні для поїдання.

Справа в тому, що дорослі кролі споживають їжу до 80 разів на добу, тож при 2-3 разовій їх годівлі, як іноді ми їх годуємо, забезпечити природні потреби тварин неможливо. Крім того, кролик потребує значної кількості води, яку у мініфермі акселерат теж може пити досхочу, а не тоді, як наллє господар. Як не дивно, але в результаті такого повноцінного споживання кормів їх витрачається в чотири рази менше, як при звичайній годівлі.

Послід, взагалі результати випорожнення поступають у спеціальний піддон, який теж міняють раз у тиждень. Завдяки спеціальній вентиляції повітря неприємного запаху немає і нічого не приваблює мух.

Передбачає мініферма і електропідігрів маточників, який обладнати не так вже й складно. Завдяки цьому зекономлена енергія кормів спрямовується на бурхливий ріст, тобто акселерацію. А ще стало можливим одержувати круглорічні окроли – по 8-15 кроленят кожний. Завдяки цій методиці молодняк харчується материнським молоком до трьох місяців, а далі переводиться на звичайний раціон. На підсосі кролики набувають сильний імунітет і не хворіють, швидко ростуть, і їхнє м’ясо смачне. При вмілому господарюванні м’ясо одержують майже безкоштовно, бо всі затрати окупляться хутром такого кролика, яке називається «мікраксель».

Виготовити мініферму можна самостійно. Вона займає лише 5-6 квадратних метрів площі і служить 10-15 років. Її власник отримує від неї, обслуговуючи лише раз в тиждень, близько центнера м’яса і 35-40 шкурок. Такий домашній мініцех і нагодує сім’ю, і одягне. Проблеми з кролячими хворобами, їх щепленням, лікуванням чи загибеллю відсутні. Одна людина може обслуговувати до тридцяти таких мініферм.

Вкладений господарем на початку року капітал в тисячу гривень подвоюється вже через чотири місяці, ще через чотири – знову подвоюється.

Залишається лише додати, що автора даного винаходу майже тридцять років звинувачували за це у всіх гріхах – від некомпетентності до шарлатанства. Тим часом за його методикою працюють вже у багатьох країнах, а І.М. Михайлов став лауреатом однієї з міжнародних премій, кавалером одного з орденів, професором, академіком. Білл Клінтон особисто нагородив його найвищою сільськогосподарською нагородою США.

Можливості районки не дозволяють розповісти про це детальніше. П. В. Кузьмич розповів, що так сталося, що у нього є багато примірників брошури «Необычайные возможности домашней минифермы», з якої можна чимало перейняти. Бажаючим він навіть вишле її безплатно, в редакції така вже є, варто лише надіслати на його адресу заявку з вкладеним конвертом і марками на 2,20 грн. Заявки надсилати на адресу: вул. Володимирська,101, м. Ковель, Волинської обл., 45006.

Можливо, і справді спробувати?

Підготував Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
5 фото   
<b>З надією на дощ</b><br />Людно було днями біля відомого на території Бирлівської територіальної громади Бурлакового джерела. З надією на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Добровольський Ілля Феодосійович (1921) 1921 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.01.44. Похов. м. Бершадь.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

"Кролики - не тільки цінне хутро" - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення