Fridge magnet wooden gears

НА МЕЖІ

  • Подобається10Не подобається
  • 25 Листопада 2008, 21:34

То колись селище, що на самій окраїні Осіївки, а заодно не тільки району, а й Вінниччини, називали хутір імені Жданова. До Гайворона, що в сусідній Кіровоградській області, звідсіля через річку Південний Буг кілометрів з п'ять набереться до центру. Тепер же у нас хуторів нема, і так його називають хіба що умовно. А офіційно це – вулиця Бугова.
Та чимало жителів, за їх словами, були б не проти, щоб повернулися до них ті, ще колишні, часи. Бо тоді їм жилося краще. Ще і по сьогодні нагадує про "цивілізацію" автобусна зупинка, яка дивом вціліла, цегляне приміщення школи, хоч у ньому давно господарюють вітер і горобці, і навіть добре доглянута стара клубна установа. Розповідають, що остання тут на одній Дмитрівні, як шанобливо величають завідуючу, й тримається. Хоч вона вже і пенсіонерка. А як не величати, коли хоч і півставки отримує, але і хлібець тутешнім жителям реалізує, і за пам’ятником, що видно неозброєним оком, доглядає.

Але якщо в даному випадку ентузіазму достатньо, то щоб підтримувати порядок в цілому у цьому закутку осіївської територіальної громади, цього вже замало.
От і не дивно, що у багатьох тутешніх жителів ностальгія за тією порою, коли на їх хуторі і магазин був, і автобусне сполучення було налагоджене. Нині ж до центру села Осіївки, де і сільська рада, і контора господарства, і ФАП, і млин, і школа, звідсіля навіть далі, як до Гайворона. Тому переважна більшість тутешніх мешканців ходили роками на поїзд, який доставляв їх отих п'ять кілометрів на роботу у районний центр сусідньої області. Чимало навіть отримали там квартири, а їхні рідні помешкання на хуторі стали для них вже своєрідними дачами із землею, де можна дожити віку. Багато хто навіть не прописаний.
Надія Володимирівна Мулько, яку зустріли першою, розповіла, що і тепер ще щодня добирається на роботу у Гайворон велосипедом. Бо як їхати вранці поїздом, то ввечері додому доведеться йти пішки, бо він вже не ходить так часто, як колись. А її чоловік взагалі на заробітках десь у Києві. А де дітися, коли у сім'ї аж двоє студентів.
Оце днями одна з дочок зателефонувала і "порадувала" батьків, що плату за навчання підняли з п'яти тисяч до шести. Тож що чоловік заробить, те і йде на навчання. Вдома тільки і живуть, наробившись біля землі та на бабусину пенсію.
– Купили оце колись хату за 800 доларів, – скаржилась одна з небагатьох молодих сімей, – Олександр і Наталя Губанови, – а тепер за неї ніхто і двох-трьох тисяч гривень не дасть. До того ж на роботу добираємося в Гайворон. Місце для проживання хороше, а виїзду немає.
I якби ж ця проблема дійсно була настільки складною, що її не осилити. А то від крайньої хати хутора до солгутівських дач – це вже у Гайворонському районі, якихось метрів сімсот. Але як тільки негода, через бездоріжжя на ось цій межі між областями, хоч вертоліт викликай. Адже в лікарню до себе у Бершадь кілометрів з тридцять набереться, а до Гайворона тільки п'ять. Але спробуй перебратися через отих сімсот метрів.
Саме тут, біля цього злополучного відрізка шляху, на який стільки нарікань, мешкає сім'я Паліїв, яка обробляє землю одноосібно. Хоч починали з кредитів, свідченням того, що їй все-таки дещо вдається у цьому нелегкому бізнесі, є те, що назбирали грошей і купили тракторець китайського виробництва.
Якби була дорога до Гайворона, переконували жителі хутора, можливо і в них купляли б хати, як у Солгутово. Нині ж вони – безцінь.
Та і взагалі, діяльність об'єктів соціальної сфери, а з ними і життя, поступово затихають.
Приміщення школи, наприклад, вже починають розбирати. На жаль, сільська влада те бачить, а нічого не може зробити, бо, каже, воно не на її балансі.
Сільський голова В.М. Соколюк вже не раз пропонував, щоб його продати, тим більше, що є покупець, а за виручені гроші купити хоч щось для осіївських школярів. Були навіть комісії, але далі справа чомусь не пішла, не зрушила з місця.
Люди бази відпочинку влаштовують у таких місцях, як ось тут, над самим Південним Бугом, а на Буговій ще і по сьогодні йдеться про виживання. Хіба що городи та каторжна праця біля них і худоба "виручають". І хоч незручностей тут багато, й орієнтуються десятиліттями люди на Гайворон, все ж вони наші, бершадці, і як усі ми, зі своїми "плюсами" та "мінусами".
І справи у нашому районі їх також турбують, в чому мали можливість переконатися. І наша розмова з ними теж – бо вперше за останні багато років тут відбувся десант бершадських журналістів, що ще раз засвідчило: люди, навіть втомившись від непродуманих реформацій і власного життя, все ж живуть надіями на краще. І роблять для цього все можливе, щоб їх прекрасна місцина, хоч і окраїна Поділля, і надалі залишалася для них найкращою та найріднішою.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Федот Никифорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НА МЕЖІ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники