Fridge magnet wooden gears

ДИНАСТІЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Жовтня 2005, 11:48

Пам'ятаю Галину Кирилівну Чорновол (Погребняк) ще старшою піонервожатою у П'ятківській середній школі. Вона була великим ентузіастом позакласної роботи з учнями. Як і колись, так і тепер її погляд сповнений гідності, доброти, живого інтересу до всього, що поруч неї. Жодного разу не проступили в ньому втома чи роздратування, коли говориш з нею про напружений шкільний день.
– У навчальному процесі, – говорить вона, – не може бути все гладко. Але ти вчитель і повинен вміти і себе тримати гідно, і знати набагато більше, ніж подаєш дітям на уроках.
З її ініціативи упорядкували джерела на полях, діти брали шефство над фермами, доглядали лошат, телят, виступали з концертами на фермах, полях.
Вона причетна і до того, що квітами було обсаджено дорогу до Бершаді. Ще й досі пам'ятна операція, яку назвали "Мальва". Хоч уже минуло понад десять років, деякі квіточки і зараз ще пробиваються. Галина Кирилівна вже на заслуженому відпочинку, а п'ятківчани, їдучи в автобусі, бачачи, як цвітуть квіти, кажуть: "То мальви Кирилівни".
Зі своїми учнями ходила вона по полях, знайомила зі світом природи, впорядковували джерела – Гарасимове, Овече, Громове, Пронькове...
... Колись батько її, будучи вже зовсім хворим, пригорнув до своїх грудей і сказав: "Хотів би, щоб ти стала вчителькою". Ще молодим, у віці 56 років тато помер. А його мрія здійснилася: вчителькою стала не тільки Галинка, а і його внуки, які всі закінчили школу з медалями – троє із золотими, один зі срібною, а найменший Володя, який навчається зараз в 11-му класі, теж є кандидатом на медаль. І теж мріє стати вчителем, наполегливо вивчає французьку мову, щорічно бере участь в обласних олімпіадах, торік зайняв друге місце.
Галина Кирилівна, закінчивши Вінницький педагогічний інститут, працювала вчителькою молодших класів.
Всі діти навчались у Бершадській музичній школі, добре грають на баяні та гітарі. Але найголовніше те, що пішли всі маминою стежкою. Найстарша Мирослава викладає географію та історію в Теофилівці, Олександр – фізику і математику у Вовчку, Наталя – трудове навчання в одній зі шкіл Одещини, 22-річний Олексій – математику у селі Щасливому під Києвом.
Галина Кирилівна з гордістю розповідає про успіхи своїх дітей. А ще вона сказала про те, що імена їм дала зі змістом.
– Найстаршу доньку назвали Мирославою, бо ім'я починається зі слова "Мир", а наймолодшого – Володимиром, бо в кінці імені теж "Мир".
Який глибокий підтекст у цьому: миром починати і миром закінчувати.
Мойсей ПОХИЛА,
громадський кореспондент.
с. П'ятківка.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Багола Гаврило Васильович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ДИНАСТІЯ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники