Fridge magnet wooden gears

Хто не знає Кузьмича?

  • Подобається1Не подобається
  • 14 Січня 2013, 09:00

Глянувши на знімок, хтось пригадає Василя Кузьмича Колеснікова по його роботі у комсомолі (починав секретарем комсомольської організації у Бирлівці), хтось, коли працював у автоколоні райспоживспілки, а хтось знає його вже як очільника відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Бершадському районі – на цій посаді вже третій рік. Але найбільше у райцентрі все-таки знають його, як колишнього директора нафтобази, де відпрацював чверть віку. Хоч підприємства давно вже немає, а ще і до сьогодні можна почути – Кузьмич із нафтобази.

Після цього всі одразу розуміють, про кого іде мова.

У житті часто трапляється, коли певні обставини, доля самі ведуть людину по життю. Здавалося б, здобувши сільськогосподарську освіту, мав би працювати за фахом, а не працював і дня.

І тільки тому, що Бершадщина завжди славилася добором кадрів керівників. От і його, враховуючи ділові якості, переводили з посади на посаду.

Найповніше розкрився, як керівник, коли перевели директором Бершадської нафтобази. Його тодішні підлеглі і до сьогодні можуть не знати, як місяць оббивав пороги Кабінету Міністрів України, аж поки не домігся, щоб виділили кошти на її реконструкцію. Після якої і стала вона однією з кращих не тільки в області, а і в Україні. І це за умови, що широкої залізничної колії до неї не було підведено. А перевантаження вантажів на вузьку обходилося дорого, та ще й не вдавалося уникнути при цьому недостач.

Підрахувавши тоді все, закупили КрАЗи, КамАЗи і почали возити пальне самостійно.

Здавалося б, теж затрати, а рентабельності домоглися навіть кращої, ніж там, де мали залізничну колію.

Само собою в житті, звичайно, не дається нічого. От і у цьому випадку треба було формувати ще і колектив однодумців. І вийшло так, що якщо і розраховувався тоді хтось, то тільки за віком. Кажуть, що за усі ці роки він навіть не записав нікому суворої догани. І це на підприємстві з підвищеною небезпекою. 3 цього теж можна зробити висновок про нього, як про керівника.

Були тоді періоди, коли мав до 186 діб відряджень на рік.

У Тюмені домовлявся про нафту, везли її на переробний завод і тільки звідти вже пальне. Проте на цій нафтобазі «тримався» тоді увесь район. Про збої з поставками пального не було і мови.

Щоб було саме так, мав наставників і в області, і у міністерстві. На районному рівні з ним теж рахувалися – не раз обирався депутатом районної, сільської рад. Але справжніми своїми учителями і до цього часу вважає О.І. Марущака, з яким працював у Бирлівці, і В.Ф. Темного. Саме від них перейняв, що де б не трудився, потрібно було займатися конкретною роботою. Коли з початком приватизації в Україні нафтобазу викупили, один тільки він у цій системі на знак незгоди розрахувався за власним бажанням, тоді як інших його колег звільняли, скоротивши посади.

Тепер від неї, згадує з тугою, залишилася хіба що територія.

Нині разом із колективом знову опікується людьми, але вже тими, які отримали травми на виробництві, професійні захворювання, та ще й у двох районах.

Різне, звичайно, траплялося на його віку, за що іноді доводилося розплачуватися навіть власним здоров’ям. А все ж виховали з дружиною двох дітей, дочекалися двох онуків.

Щоб втриматися в житті, вважає Василь Кузьмич, насамперед, важливо бути, у повному розумінні цього слова, людиною. А ще – дуже добре знати свою справу, і тоді все буде гаразд. Завжди виживали тільки ті, хто працював, і так буде завжди.

У житті особисто він не раз міг замахнутися і на вищі посади. Але це не у його стилі.

На цьому можна було б поставити крапку. Але враховуючи, що дев’ятого січня він відзначив шістдесятилітній ювілей, залишилося побажати, щоб особисто В.К. Колесніков не ставив її у своїй кар’єрі, його досвід ще довго буде корисний людям.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Кибал Юхим Дмитрович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 12.09.41.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хто не знає Кузьмича? - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники