У червні минув рік від початку дії «пілотного» проекту, яким передбачено зниження цін на гіпотензивні лікарські засоби для хворих з гіпертонією, однак не всі усвідомили важливість цього проекту. Роблячи певні висновки, можна сказати: багато хворих не стежать за своїм артеріальним тиском, а виявивши його, не звертаються до лікарів, не приймають ліки для зниження тиску. Хворі, які тривалий час приймають гіпотензивні ліки щоденно, купують їх за звичайною аптечною ціною, коли нині, користуючись підтримкою держави, їх можна придбати за зниженою ціною, тим самим заощадити свій власний бюджет. На сьогодні сімейними лікарями та лікарями поліклініки виписано 46410 рецептів, державною відшкодовано 58984 грн.
Нагадуємо: рецепти на ліки від гіпертонічної хвороби виписують сімейні лікарі та лікарі-спеціалісти (ендокринолог, неврологи, терапевти), в т.ч. лікарі терапевтичного стаціонару. У нашому районі уже функціонують 15 аптек, які відпускають ліки за рецептами: 2 з них у Бершаді та в селах Бирлівці, Шляховій, Красносілці, Великій Киріївці, Усті, Чернятці, Джулинці, Михайлівці, Маньківці, П’ятківці, Ставках, Осіївці та Війтівці.
Отже, якщо у вас з’явились такі симптоми, як головний біль, шум у вухах, мерехтіння «мушок» перед очима, нудота, негайно зверніться до свого сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням, адже ліки підбираються індивідуально кожному хворому. Задумайтесь над тим, скільки років свого життя зможете зберегти, якщо вчасно розпочнете лікувати гіпертонію.
Не жахайтесь щоденного прийому ліків, адже цим ви запобігаєте таким грізним ускладненням гіпертонії, як інфаркт та інсульт.
Алла ШЕВЧУК, лікар-терапевт Бершадської ЦРЛ.