Про оздоровлення учнів в пришкільних таборах

 • Подобається4Не подобається
 • 2 Червня 2010 р

Літо – особливий період у житті дітей. Вони чекають від нього нових вражень, цікавих розваг, несподіваних зустрічей. Наша мета – здійснити дитячі мрії, створити умови для фізичного оздоровлення школярів, організувати відпочинок так, щоб вони зберегли і примножили своє здоров’я.
Тож Бершадським відділом освіти здійснюється організаційно-методична робота щодо проведення оздоровчої літньої кампанії у 2010 році.
Планується забезпечити функціонування 40 таборів з денним перебуванням при всіх загальноосвітніх школах району, їх кількість залишається сталою протягом останніх трьох років. Відпочинкова зміна становитиме 14 днів і триватиме з 1 до 18 червня.
З метою належної підготовки навчальних закладів до проведення літнього відпочинку дітей відділом освіти створено координаційну раду, розроблено планові показники щодо охоплення дітей в пришкільних таборах.
У цьому році планується оздоровити 3341 дитину (для порівняння: у минулому році – 3474, у 2008 р. – 3680). При цьому враховується загальна кількість дітей у школах (не менше 50 % учнів району). Під час прийому дітей до пришкільних оздоровчих таборів перевага надаватиметься тим, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Заплановано оздоровити 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 50 дітей-інвалідів, 315 – із багатодітних та малозабезпечених сімей, 120 – із неблагополучних. Також планується оздоровити 430 обдарованих і талановитих учнів, 100 дітей групи ризику.
У цьому році на оздоровлення школярів виділено 372,8 тис. грн., що на 32 тис.
грн. більше, ніж у минулому році. На особливому контролі відділу освіти перебуває питання організації харчування дітей в пришкільних таборах.
У 2010 році вартість сніданків та обідів на одного учня становить 8 грн., що на 1,3 грн.
більше, ніж у минулому. Діти забезпечуватимуться дворазовим харчуванням. Складено орієнтовне меню на тиждень, яке включає в достатній кількості м’ясні страви, рибу, свіжі овочі, фрукти, твердий сир, печиво та натуральні соки. На даний час усі школи забезпечені холодильним та технологічним обладнанням, кухонним та столовим посудом, миючими та дезінфікуючими засобами.
Організаційно-педагогічну роботу в пришкільних таборах будуть здійснювати 553 працівники: начальники таборів, вихователі, кухарі, медичні сестри, спортивні інструктори.
На селекторній нараді керівників загальноосвітніх шкіл обговорювалося питання здійснення своєчасної підготовки та проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку, створення умов для зайнятості дітей з використанням бази загальноосвітніх шкіл. Також відділом освіти буде проведено нараду керівників навчально-виховних закладів, начальників пришкільних таборів, медсестер, кухарів з питань організації оздоровлення дітей та роботи пришкільних таборів, у якій візьмуть участь працівники санітарно-епідеміологічної служби району, дитячого відділення центральної районної лікарні, відділу з питань надзвичайних ситуацій рай - держ адміністрації, працівники пожежної служби, кримінальної міліції у справах дітей, методисти позашкільних закладів.
Методистами РМК підготовлено методичний довідник «Організація роботи пришкільного дитячого оздоровчого табору з денним перебуванням», в якому розкрито рекомендації щодо організації та функціонування таборів.
Даним посібником забезпечено усі навчальні заклади.
Відділом освіти передбачено розширення мережі профільних змін у пришкільних таборах, відповідно до яких вони будуть працювати за такими напрямками: 14 таборів – екологічного спрямування, по 9 – краєзнавчого та спортивно-оздоровчого, 4 – туристично-краєзнавчого, по 1 – національно-патріотичного, пошуково-краєзнавчого, народознавчого та інтернаціонального. Виховна робота в таборах включатиме поєднання відпочинку, праці, спорту та пізнавальну, естетичну, оздоровчу діяльність учнів.
За останні роки школами району набуто досвід роботи оздоровчих таборів з денним перебуванням. Заслуговує на увагу система роботи Устянської, Баланівської, Джулинської, Війтівської шкіл І-ІІІ ступенів та Тирлівської, Маньківської, Поташнянської шкіл І-ІІ ступенів. У минулому році традиційно проводились екскурсії та походи у краєзнавчі музеї Баланівки, Поташні, Бершаді, інтелектуальні та розважальні конкурси, рухливі ігри, свята, спортивні змагання.
Дні здоров’я, малі олімпійські ігри, змагання, «Козацькі забави», «Веселі старти», подорожі по станціях з безпеки життєдіяльності, акції на теми боротьби зі шкідливими звичками. За маршрутними листами працювали загони в пришкільних таборах Устянської, Красносільської, Шляхівської, Війтівської, Баланівської, Маньківської, Берізкобершадської, Шумилівської шкіл. В Бирлівському пришкільному таборі було створено «Скриньку пропозицій», у Теофилівському – запроваджено власну грошову одиницю.
Крім розважальних та інтелектуальних заходів школярі займалися трудовими справами: упорядковували території шкіл, пам’ятники, меморіали Слави. Вихованці Сумівської та Флоринської шкіл надавали допомогу працівникам лісового господарства.
Учні Бершадської ЗОШ №1 у минулому році прибрали від сміття 200 м берегів річки Берладинка. Вихованці Теофилівської, Шляхівської, Малокиріївської, Устянської, Поташнянської, Осіївської, Березівської, Крушинівської шкіл брали участь у збиранні лікарських рослин. Отримані кошти використали на організацію дозвілля.
Відповідно до спортивнооздоровчого напрямку роботи пришкільного табору Бершадської ЗОШ №3 було організовано профільні загони.
У П’ятківській школі відбулася зустріч із провідним спеціалістом Бершадського ра - йонного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А. М. Янчук, у Крушинівській – зустріч з доктором біологічних наук М.І. Дзюбенком, випускником Крушинівської школи. Табори Бершадської ЗОШ №2 та Малокиріївської шкіл приділяли увагу ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу, тут були проведені цікаві зустрічі зі старожилами села.
Вихованці Яланецької школи побували в деревообробній майстерні села та в майстерні сільського умільця П. В. Лавренюка, Бершадської №1 – на місцевій швейній фабриці.
У кінці табірної зміни в усіх школах району святково проводилось їх закриття, із запаленням вогнища та урочистими підсумковими лінійками.
Сподіваємось, цьогорічна оздоровча кампанія продовжить систему роботи з організації відпочинку та дозвілля дітей, збереже охоплення учнівського контингенту на рівні, не нижчому, ніж у попередні роки.
Людмила ПОЧВІРНА, начальник відділу освіти РДА.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
3 фото   
<b>Звітний концерт</b><br />29 квітня о 16 годині у актовій залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького відбувся звітний концерт...
5 фото   
<b>ПАТ "Бершадьмолоко" - 40 років</b><br />Різне траплялося за сорокалітню історію нашого підприємства. Але більше все ж було, мабуть, добрих справ, які і...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Малюта Опанас Якович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 02.07.44. Похов. м. Тульчин.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Про оздоровлення учнів в пришкільних таборах - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення