Fridge magnet wooden gears

Мистецтво догляду за хворими - це найвище з мистецтв

 • Подобається4Не подобається
 • 18 Червня 2010 р

На знімку: директор медичного коледжу К.М. Оніщенко із студентами.

Дорогі колеги – представники більш як мільйонної армії українських медиків. День медичного працівника – це свято людей, професія яких – служити людям!
Сьогодні діяльність медичних працівників не може бути плідною без освічених, знаючих спеціалістів. Саме таких готують у нашому медичному закладі.
Крок за кроком ми намагаємося реалізувати свої плани, але як і всі, хто працює на ниві освіти і медицини, в нас багато проблем і вирішувати їх допомагає те, що ми бачимо результат своєї праці – випускників нашого медичного коледжу, які працюють на благо рідної держави та за її межами.
Щиро вітаю колег з професійним святом і зичу їм нових творчих ідей, натхнення і нових досягнень. Щоб ваше покликання допомагати немічним і стражденним, примножувало ваші знання, уміння і достаток. Щоб вдячністю людською був позначений ваш шлях. Нехай життя нагадує тиху гавань у бурхливому морі щоденних турбот, куди вітри добра і любові заводять світлі вітрила.
Катерина ОНІЩЕНКО, директор Бершадського медичного коледжу.

В охороні здоров’я нашого району велику роль відіграє Бершадський медичний коледж. Наші випускники працюють по всій Україні та за кордоном. Медсестринство – важлива складова системи охорони здоров’я України.
Функціонування та розвиток системи охорони здоров’я неможливі без участі медсестер, фельдшерів, лаборантів.
Навчальний процес в медичному коледжі здійснюється згідно з «Програмою розвитку медсестринства України 2005-2011роки» і відрізняється багато в чому від попередніх років. Понад чотири роки йде реформування системи освіти, відоме як Болонський процес, і всі ці роки наш коледж активно перебудовує свою роботу, запроваджуючи інтерактивні методи навчання.
Циклова комісія терапевтичних дисциплін налічує в своєму складі дев’ять штатних викладачів. Це досвідчені професіонали, які мають високу педагогічну і фахову кваліфікацію: викладачі-методисти М.А. Цимбалюк, Т.Т.
Сільчук; викладачі вищої категорії Г.О. Постель, Л.К. Журавленко, В.Є. Гунько, викладач І категорії Н.В. Майданевич. Вчитель живе доти, поки вчиться, а як тільки перестає вчитись, у ньому вмирає вчитель. Нові вимоги часу, нові завдання перед цикловою комісією спрямували її роботу на пошук нових технологій навчання. За вимогою часу проводяться не тільки звичайні лекції, а лекції-конференції, диспути, ділові ігри, методи проектів. Наші викладачі повинні бути ще й висококваліфікованими медичними працівниками, бо викладають клінічні дисципліни. А це подвійне навантаження. Ми ставимо собі за мету підвищення професіоналізму, глибини спеціальних знань у студентів старших курсів, щоб забезпечити ефективну їх діяльність у майбутньому. До свого професійного свята коледж підійшов з гарними результатами. Протягом багатьох років наші випускники утримують одне з перших місць по Україні на теоретичному тестовому державному іспиті.
Саме така система навчання, яка дозволяє підняти професіоналізм на високий рівень, створена в медичному коледжі, який очолює К.М.
Оніщенко. Директор постійно ставить завдання перед цикловими комісіями про підвищення ефективності навчання і професіоналізм випускників.
Змінилася також система оцінювання студентів медичних коледжів. Запроваджується система ESTS (Європейська система трансферу оцінок), яка пропонує спосіб оцінювання і порівняння досягнень студентів, їх рейтинг.
Всі викладачі-медики про - йшли підготовку на курсах підвищення післядипломної освіти і володіють такою методикою оцінювання. Запроваджено і використовуються на кінцевому рівні знань комп’ютерні програми з «Основ медсестринства» та клінічних дисциплін. Кожен сучасний студент коледжу вміло володіє комп’ютером, для чого в коледжі створено і діють два комп’ютерних класи.
Практичне навчання ще більш важлива складова нашого навчання. Перед викладачем-медиком стоїть важливе завдання – прищепити студенту зацікавленість, любов до обраної професії і бажання результативно навчатися, щоб майбутня професія стала улюбленою на все життя. Створені і працюють в коледжі кабінети навчальної та доклінічної практики, тренажерні кабінети, які обладнанні за сучасними вимогами муляжами, тренажерами, документацією, відтворюючи робоче місце медсестри в лікарні. Бібліотека медколеджу поповнюється підручниками на традиційних та електронних носіях, що складає стовідсоткове забезпечення книгами з медичних дисциплін.
Викладачі-медики постійно проводять науково-дослідницьку та пошукову роботу.
Кращі роботи заслуховуються на щорічних конференціях в коледжі та в регіональному Вінницькому коледжі. Неодноразово роботи відзначались похвальними листами.
Викладачі створюють свої навчальні фільми з предметів циклу. Тільки постійно навчаючись сам, маєш право навчати інших. Викладачі циклу терапевтичних дисциплін створюють і друкують свої посібники, виступають зі статтями з досвіду роботи на регіональних конференціях в Вінницькому базовому коледжі та друкуються в науково-методичних збірниках.
Проводяться в коледжі і відкриті уроки з клінічних дисциплін, які отримують високу оцінку.
Викладачами циклу розроблені методичні комплекси, інструкції, алгоритми до кожного практичного навику.
Краще один раз побачити, ніж багато разів чути. Створено і постійно поповнюється фільмотека. На заняттях є можливість продемонструвати студентам догляд за пацієнтом, методики підготовки пацієнта до обстежень, проведення обстежень. Цикл оснащений відповідною технікою: телевізором, відеомагнітофоном.
На цикловій комісії працюють два гуртки: «Пульс» – поглибленого вивчення терапії і «Милосердя» – основ медсест - ринства.
Велике значення при викладанні клінічних дисциплін надається вихованню у студентів професійних якостей медичного працівника: милосердя, доброти, відповідальності та уваги до пацієнта.
Студентів навчають, як спілкуватися з пацієнтом, його родиною, колегами по роботі.
Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – доброта. Вирішуючи ситуаційні та проблемні завдання, спілкуючись з пацієнтами на практиці, студенти переймають досвід у головних та старших медичних сестер – безпосередніх керівників практики: чуйність і співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі і набувають рис, характерних для медичних працівників.
Виховуючи молодь, готуючи її до життя і роботи, ми прагнемо творити добро сьогодні, вчимо студентів робити корисні справи. У милосердя немає рецептів. Це копітка щоденна діяльність людини, яка починається з себе сьогодні і зараз. Помітимо непоміченого, допоможемо хворому, підтримаємо одинокого, посміхнемось здоровому. І хай вибачить мені класик, що я перефразую його вислів: «Краса і милосердя врятують увесь світ».
Валентина ГУНЬКО, голова циклової комісії терапевтичних дисциплін.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Кузьмик Матвій Михайлович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Гв. капітан. Помер від ран 29.03.45. Похов. х. Помпалі, Латвія.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Мистецтво догляду за хворими - це найвище з мистецтв - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення