Fridge magnet wooden gears

Кавбуз - культура пенсіонера

  • Подобається5Не подобається
  • 21 Січня 2011 р

Хоч Іван Антонович Войтенко із Голдашівки давно вже на заслуженому відпочинку, односельчани знають його не тільки тому, що у свій час працював на керівних посадах, а ще й через те, що постійночимось захоплюється. Про одне з його захоплень – вирощування кавбузів, ми попросили розповісти читачам газети.

– 3ізнаюся, коли був ще при ділі, тобто ходив на роботу, домашнє господарство інколи залишалося на іншому плані. Все було ніколи. Тепер же, в міру сил, займаюся бджільництвом. А щоб не так часто ходити на ринок, доводиться ще й більше уваги, як колись, приділяти городництву. То раніше можна було і не садити помідорів та не сіяти огірків, бо коштували вони копійки та ще й ніколи не були дефіцитом.

Дізнавшись якось з однієї з газет, що є ще й така культура, як кавбуз (гібрид, отриманий від схрещування кавуна і гарбуза), вирішив і собі спробувати на городі. І, як виявилося, недаремно. Торік, коли настала пора збирання урожаю, окремі не міг підняти, такої вони були ваги, і їх довелося викочувати на тачку. П’ять кавбузів виросли вагою в середньому по 36 кілограмів кожний. А всього з однієї сотки городу урожай «потягнув» на 1260 кілограмів.

Кавбузи прекрасно поїдаються худобою, їх легше подрібнювати перед згодовуванням, ніж звичайні гарбузи.

А ще корисні вони як засіб харчування. Готуємо, наприклад, кавбузову кашу, використовуємо для приготування пирогів. А якщо до натертого на тертку кавбуза додати ще й яблуко та небагато столового бурячка – для надання забарвлення страві і дати настоятися хвилин 1015, щоб пустив сік, то виходить прекрасний за смаковими якостями салат.

Медики кажуть, що страви з нього корисні тим, у кого є проблеми з печінкою та нирками, серцево-судинною та нервовою системами, у кого порушений обмін речовин. Рекомендують його споживати і при статевих розладах, особливо при імпотенції та аденомі простати у чоловіків.

В процесі вирощування виявилося, що це, так би мовити, «культура пенсіонерів».

Тобто роботи біля неї мало, а урожай – на славу. Адже вона зовсім невибаглива до умов вирощування. Особисто я висаджував у місцях на городі, де трактор неподоорював.

Адже, щоб подокопувати огріхи, у мене, пенсіонера, вже могло не вистачити сил. Після того, як з’явилися сходи, лише один раз прошарував міжряддя, далі листя зімкнулося і потреба в обробіткові відпала сама по собі. Залишається тільки додати, що вирощені кавбузи ще й прекрасно зберігаються.

Якщо дана культура зацікавить когось з читачів, запросто можу поділитися її насінням, та ще й по ціні, наполовину дешевшій, як у свій час сам його купляв.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Ткачик Іван Тихонович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 12.10.44. Похов. с. Теня, Угорщина.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кавбуз - культура пенсіонера - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники