Fridge magnet wooden gears

Священик на службі у громади

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Червня 2016, 09:00

Тридцятип’ятиріччя відзначає сьогодні протоієрей Сергій Надольний, який відправляє службу Божу у церквах Івана Богослова і Різдва Пресвятої Богородиці сіл Осіївки і Малої Киріївки.

Як він сам розповідав, в Осіївку за помислом Божим він прийшов півтора десятиліття тому. Господь так сподобив, що владика пропонував йому тоді Берізки-Берщадські, Поташню й Осіївку.

Осіївка сподобалася найбільше, тому і зупинив свій вибір саме на ній. А вже на свято Івана Хрестителя відправив першу службу.

Людей, як і проблем, якими вони жили, звичайно, не знав, тому, щоб якнайшвидше ознайомитися з усім, щоб краще орієнтуватися, подався спочатку у сільську раду. Належне, розповідав він тепер, треба віддати тодішньому сільському голові Миколі Бондарю. Він не тільки привітно зустрів молодого батюшку, а і ознайомив із громадою, почав підтримувати. За це він дякує йому і по сьогодні.

Але село тоді, як дуже швидко виявилося, благополучним у духовному плані було тільки зовні. У внутрішньому ж сенсі між населенням мало місце справжнє протистояння. Справа в тому, що в Осіївці було колись дві громади, а на додачу проживали ще і представники інших віросповідань. Але знову ж таки завдяки підтримці влади, зокрема сільського голови, досить швидко вдалося вирішити цю проблему, об’єднати їх. Хоч такі проблеми, як правило, вирішуються не просто, зовсім іншим тепер є ставлення людей у цьому селі одне до одного.

Батюшка розповідав, що коли розпочинав, парафіян було не більше восьми-десяти.

Тепер їх уже десятки, що не може не радувати. Причащають дітей, самі стають до причастя. І приход дедалі стає більшим. Завдяки спільним зусиллям прихожан і влади, зокрема місцевого товариства «Осіївське», іншим стає і храм, у якому у свій час розміщалися і клуб, і млин, тривалий час церква була закрита взагалі. Хоч і нелегко підтримувати будівлю, якій 260 років, капітально відремонтували вже підкупольну його частину, встановили купол, обладнали дзвіницю.

А щодо особистого життя, то він розповідав, що матушка Тетяна несе такий же хрест по життю, як і він, батюшка.

Куда владика благословив, туди і йшла з ним.

За підтримки влади молодій сім’ї, яка перебралася в Осіївку, виділили будиночок у мальовничому місці біля сільського ставка. Житло вони поступово викупили і стали повноправними його господарями.

У їхній сім’ї, яку в селі всі поважають, зростають двоє діток.

Залишається тільки додати, що нова церква, з приходом молодого батюшки, з’явилася й у Малій Киріївці завдяки підтримці місцевого товариства, влади і громади.

Тож побажаймо і ми імениннику міцного здоров’я та Божого благословення у здійсненні всіх його намірів, з якими він прийшов у це село. У тому, що вони благородні, давно переконалися тутешні жителі. Вони і попросили написати про їхнього батюшку.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
4 фото   
<b>Проблеми інтегрованого управління природними ресурсами басейну р. Південний Буг</b><br />Південний Буг є найбільшою річкою, басейн якої повністю розташований в межах України і простягається більш ніж на 800...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Надворний Лук'ян Тарасович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Священик на службі у громади - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники