Fridge magnet wooden gears

МАЙБУТНЄ ЗА МЕДИЦИНОЮ ПРОФІЛАКТИЧНОЮ

  • Подобається3Не подобається
  • 12 Жовтня 2007, 20:56

Слова великого вченого, хірурга, педагога М.І. Пирогова сьогодні є основним дороговказом для діяльності спеціалістів санітарно-епідеміологічної служби району.
Історія її розпочинається у 20-х роках минулого століття, коли вона діяла як санітарно-епідеміологічний відділ при центральній районній лікарні, а з 1969-го як районна санітарно-епідеміологічна станція. Очолювали службу В. Г. Мамалига, В. О. Лазько, Ф. М. Панасюк, останні 8 років – спеціаліст вищої категорії П.Б.Куценко.
За цей період значно покращилась матеріально-технічна база санепідслужби. Після введення в експлуатацію поліклініки ЦРЛ, СЕС перейшла в її старе приміщення.
Колектив неодноразово ставав переможцем за показниками роботи, у конкурсах «Кращий за професією», не стояв осторонь суспільного життя.
В Бершадській СЕС працюють 9 лікарів, з яких 6 мають вищу категорію. Фахівців середнього персоналу – 31, з вищою категорією – 4, першою – 9, другою – 5. Питання, що розглядаються службою, охоплюють такі напрямки: стан забезпечення населення якісною питною водою, умови реалізації продуктів на ринках, профілактика харчових отруєнь, організація харчування дітей, природоохоронні заходи, забезпечення реалізації схеми санітарної очистки населених пунктів району, належних умов праці на робочих місцях. Спеціалісти СЕС у співпраці з іншими службами і відомствами, лікувальною мережею, при сприянні органів виконавчої влади здійснюють організаційні та санітарно-протиепідемічні заходи спрямовані на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Один із пріоритетних напрямків діяльності – здійснення заходів щодо стабілізації і зниження рівня інфекційної та паразитарної захворюваності, недопущення спалахів інфекційних захворювань в колективах та на об’єктах підвищеного епідризику. В 2007 році спалахів інфекційних та паразитарних захворювань на даних об’єктах не зареєстровано. Не реєструвався кір (тоді як в 2006 р. – 70 випадків), поодинокими були випадки краснухи (1), епідпаротиту (2), вітряної віспи (2), кашлюка (7).
На рівні минулого року захворюваність на туберкульоз – 25 випадків. Проте з числа виявлених значно менша питома вага бактеріовиділювачів (24% проти 38,5% в
2006 р.), 56% хворих виявлено при профілактичних флюорографічних обстеженнях, якими за 9 міс. охоплено 29431 чол. дорослого населення, що становить 632 на 1000. Вдалось добитися більш повного та своєчасного обстеження рентгенпозитивних осіб.
Щодо кишкових інфекцій, в поточному році їх кількість зросла в 1,5 рази і становить 194,1 випадка на 100 тис. населення. В основному зареєстровані гастроентероколіти – 156,8 випадка на 100 тис. населення. З 8-х до
13-ти випадків виросла захворюваність на сальмонельоз; з 3-х до 12-ти – на дизентерію.
З початку року спеціалісти райСЕС брали участь у відведені 31 земельної ділянки під будівництво та реконструкцію об’єктів. Крім цього, розглянуто 27 проектів будівництва та реконструкції. Поточному санітарному нагляду підлягало 906 об’єктів.
Бактеріологічною лабораторією за 9 місяців проведено 16747 досліджень.
На об’єктах санітарного нагляду застосовано такі міри адміністративного впливу: накладено 344 штрафи на суму 18445 грн., застосовано 43 фінансові санкції на суму 1340,36 грн., передано одну справу в слідчі органи, застосовано постанов про припинення експлуатації 73 об’єктів, з них 17 – на постійно, 56 – тимчасово, відсторонено від роботи 413 працівників.
Нинішнього року серед населення району значно покращено санітарно-освітню роботу. Медицина профілактична – це медицина майбутнього, тому завжди треба пам’ятати східну мудрість: хороший лікар той, хто розпізнає хвороби та їх лікує; кращий – той, хто виліковує хворобу; мудрий лікар той, хто запобігає їй.
Важливість і цінність діяльності санепідемфахівців не тільки в їх спеціальних знаннях, але й у профілактичних ідеях, санітарній цілеспрямованості, ініціативі, вольовій наполегливості, в умінні ставити найважливіші завдання щодо охорони здоров’я населення і досягти їх.
З нагоди професійного свята хочеться відзначити кращих спеціалістів – лікаря-бактеріолога В.П. Лазько, лікаря-лаборанта М.Л. Чернявську, лікаря-паразитолога В.М. Поштовенко, помічників санітарного лікаря О.І. Беля, В.Б. Кучерука, В.А. Костецького, помічників епідеміолога О.В. Чорного, М.Г. Гоменюк, лаборантів С.Л. Осадчук, Н.В. Гирбу та інших. Бажаю усім здоров’я, наснаги, добра і благополуччя, миру та надії, нехай багатий професійний досвід надихає на нові звершення.
Анатолій ВЕЛЬГАН,
в.о. головного державного
санітарного лікаря району.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Шнайдер Мотель Ісакович Єврей. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.43. Похов. м. Переяслав-Хмельницький, Київська обл.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

МАЙБУТНЄ ЗА МЕДИЦИНОЮ ПРОФІЛАКТИЧНОЮ - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники