У кожного своя доля...

 • Подобається0Не подобається
 • 16 Липня 2016, 09:00

Приємна інтонація в голосі сусідки, яка показала, де живе ця життєрадісна, енергійна жінка, як і чепурненьке її обійстя на вулиці Садовій у районному центрі, вже з самого початку налаштовували на те, що розмова з нею не може бути нецікавою. I це одразу ж підтвердилося.

Незважаючи на поважний уже вік, Марія Тимофіївна Тарковська не скаржилася, як це буває, на своє життя, дитинство. Хоч і без того не важко було здогадатися, що не просто було її матері виховувати двох донечок, батько яких загинув у шахті.

Хатину, в якій жили у Джулинці, давно вже продали, сестра Марії Тимофіївни живе на Хмельниччині, тому про їхню сім’ю у цьому селі залишилися тільки спогади.

А от коли закінчила середню школу, ніби спокутуючи свою провину за непросте дитинство, по-іншому вести її по життю спробувала доля. На вступних екзаменах в Одеський фінансовий технікум, згадувала вона, їй випали ті ж питання, що на випускному екзамені у середній школі.

Або ж за направленням, отримавши диплом, мала працювати в Ямполі, але тільки-но приїхала додому, їй зателефонували з відділу кадрів із Вінниці, що місце для неї зна - йшлося у фінансовому відділі у Бершаді. Все ж ближче до рідної хати.

Недаремно, видно, у школі серед її улюблених предметів була математика. Як виявилося, з фінансами, де без неї не обійтись, пов’язане буде все її життя.

Будучи призначеною на посаду економіста по обліку податків, спочатку вчилася сама в себе, звіряючи кожний свій крок із матеріалами попередників. Упевненості додалося, коли її фото було занесене на Дошку пошани галузі у Вінниці. Кімнату їй виділили у старому приміщенні, тож і жила, і працювала у фінвідділі.

Про вищу освіту мріяла, от тільки як могла здійснитися її мрія, коли заробітна плата матері, яка працювала кухарем у школі, та і у неї самої становила по 80 карбованців. Захопившись роботою, навіть заміж вийшла не одразу. А от щоб у її сина (хто у райцентрі не знає підприємця Анатолія Тарковського) була вища освіта, вона зробила все можливе.

Дочка Валентина, яка працює помічником судді, здобула їх аж дві – економічну та юридичну. А син закінчив Харківсь кий інститут громадського харчування.

Марія Тимофіївна розповідала, що з дітьми їй ніколи не було важко, бо вони гарно вчилися. Дочка закінчила школу із срібною медаллю, онук, не без гордості додала, – із золотою. Тепер він третьокурсник університету на державній формі навчання. У бібліотеку, не переставала згадувати, мама записала його, здається, ще чотирирічним.

Заслуга батьків у вихованні дітей, безумовно, незаперечна, але відстежується, що є вона і Марії Тимофіївни. Набагато легше ставити на ноги дітей, коли у них є така, як вона, бабуся. Її онучка – дев’яти - класниця – теж дуже добре навчається.

Наповнився їх дім ще однією радістю, коли після року і чотирьох місяців служби в АТО повернувся додому зять Сергій.

Навіть щодо теперішніх перемін у країні, коли ніхто при розмові не обминає цієї теми, вона, не вдаючись до емоцій, спокійно сказала: «Краще помовчу». А через якусь мить усе ж додала, що ні в сім’ї, ні на виробництві ніколи і ніде не було порядку, якщо не було путніх керівників.

Хоч минуло більше двох десятиліть, як залишилася без чоловіка, одинокою себе, за її словами, не вважала ніколи.

Тільки тому, що мешкають під одним дахом із дочкою, зятем і онучкою.

Під час спілкування запитав, чи може бути взагалі у житті таке, щоб у таких сім’ях ні разу не пересварилися – між собою, сусідами. На що вона запропонувала зрозуміти просту істину: кожна людина живе своїм життям. Як тільки ми це зрозуміємо, одразу заживемо по-іншому.

Невеличка ділянка землі біля хати, подвір’я… За її словами, вона завжди любила своє обійстя, як любила свою роботу. Більше чотирьох десятиліть пропрацювала на одному місці. Коли прийшла пора йти на заслужений відпочинок, теж сама зробила правильний, на її погляд, вибір, як робила його усі роки. Набагато більшою може бути від неї користь, вирішила, якщо допомагатиме дочці, в якої діти.

У кожного, мовила на завершення, свої життя і доля.

Від кого і чого вони залежать?

А хто його знає. Від самої людини, це однозначно. А ще, на її думку, особисто її життя значною мірою могло залежати від того, що постійно в душі молилася Богу, хоч до церк ви і не ходила, все не було часу. В цілому своє життя, як би їй не доводилося, вважає нормальним 15 липня Марія Тимофіївна відзначає черговий ювілей.

Тож нехай у неї їх буде ще багато.З роси і води!

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Андріяш Іван Устимович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У кожного своя доля... - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення