ПРІОРИТЕТИ – ПРОФІЛАКТИКА ТА РАННЯ ДІАГНОСТИКА

 • Подобається6Не подобається
 • 8 Червня 2008, 22:00

Провідна роль у реформуванні охорони здоров'я належить сектору первинної ланки. В районі активно впроваджуються основи сімейної медицини. В системі окреслились два напрямки діяльності: здорова людина та утримання її в здоровому стані шляхом проведення профілактичних заходів; рання діагностика і вирішення питань, в т.ч. медико-соціальних, пов'язаних із порушенням стану здоров'я.
На сьогодні після шестимісячної підготовки в районі працюють 23 лікарі загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ). Перекваліфіковано 55 сімейних медсестер. Медична допомога на засадах сімейної медицини надається у 8-ми сільських амбулаторіях ЗПСМ, дві останніх з яких перепрофільовані з лікарських у 2007 році, та на 6-ти дільницях сімейного лікаря в місті. На черзі відкриття подібних дільниць в Бирлівці та В. Киріївці. Виїзні прийоми на ФАПах за окремим графіком здійснюють лікарі дільничних лікарень. Існує проблема кадрового забезпечення: в 3-х амбулаторіях ЗПСМ відсутні головні лікарі, всього ж в районі вакантними є 18 посад лікарів.
Інвентаризація приміщень, обладнання, апаратури, інструментарію, твердого та м'якого інвентарю дала чітке уявлення про потреби сільської медицини. Щоб привести оснащення лікувально-профілактичних закладів мережі у відповідність до нормативів, необхідно понад 1 млн. грн. Водночас це зробити неможливо. На нинішній рік із затверджених 6174768 грн. для сільської медицини на придбання обладнання та інвентарю закладено 104143 тис грн., медикаменти – 64549 тис. грн., м'який інвентар, обмундирування – 11452 тис. грн. Це лише 3% від бюджету.
З урахуванням вимог Національного плану розвитку охорони здоров'я, результатів інвентаризації торік була розроблена "Районна програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню на період до 2011 року". Головним лікарям запропоновано розробити відповідні програми та затвердити їх на рівні виконкомів сільських рад. Відчуваються позитивні зрушення. В усіх дільничних лікарнях, за винятком Баланівської, протягом останніх 2-х років придбані нові електрокардіографи. Відсутні вони в Війтівській, Осіївській та Яланецькій амбулаторіях. Вимога сучасності – фотоелекрокалориметри для якісної лабораторної діагностики, їх теж придбали багато медичних установ. На черзі – придбання мікроскопів для клінічних лабораторій в рамках виконання Програми протидії туберкульозу для ранньої лабораторної діагностики відкритої форми цієї небезпечної хвороби.
Розпочата підготовка до ліцензування медичної практики. На особливому контролі обладнання, отримане за рахунок централізованих поставок.
Згідно із законом про місцеве самоврядування відбулась децентралізація первинної медико-санітарної допомоги. Виникла серйозна управлінська проблема – сьогодні сільські ради поки що не можуть бути фаховими замовниками медичних послуг. Трапляються випадки некваліфікованого втручання в кадрові питання, необґрунтоване скорочення видатків на охорону здоров'я. Через слабке фінансування не оновлюється матеріально-технічна база, незадовільне медикаментозне забезпечення дільничних лікарень, через що вони не в змозі надати якісну допомогу закріпленому за ними населенню. А високовартісні ліжка виконують соціальну функцію. Тому в нинішньому році з метою оптимізації мережі скорочено ще 18 ліжок. Вирішується питання відкриття на базі Маньківської дільничної лікарні соціального відділення. Розглядається можливість на базі однієї з віддалених лікарень відкрити пункт швидкої допомоги, а в майбутньому і лікарні-хоспісу для невиліковних хворих. Але тут зустрічаємо опір з боку сільських громад, які намагаються зберегти статус дільничних лікарень. З огляду на сказане, централізація ПМСД є доцільною, своєчасною і необхідною.
З метою надання методичної допомоги, перевірки якості медичного обслуговування, а також вивчення рівня співпраці між виконкомами сільрад та колективами ЛПЗ в минулому році започатковано, а в нинішньому успішно продовжуються комплексні перевірки в складі начальника відділу охорони здоров'я РДА, заступників головного лікаря ЦРЛ, районних спеціалістів. Загалом вимальовується наступна картина: де є співпраця, там і установа в задовільному стані, і база поступово покращується, і показники роботи задовільні, а відповідно задоволене й населення. В цьому відношенні хотілось би відзначити Михайлівку, Джулинку, Маньківку. За матеріальною базою першість за Флоринською АЗПСМ, Маньківською, Джулинською дільничними лікарнями, Серединським, Лісничанським, В. Киріївським ФАПами. А ось в П'ятківці та Яланці конфліктні ситуації не на користь. Через суперечки ніяк не завершаться ремонтні роботи Війтівської АЗПСМ. Лише недавно відновлений внутрішній ремонт, розпочатий у 2007 році. А по забезпеченню медичною апаратурою амбулаторія чи не найбідніша в районі і знаходиться на рівні середнього ФАПу.
Для активізації профілактичної роботи на селі розроблені своєрідні моделі кінцевих результатів, які враховують багато професійних питань, зокрема, охоплення профілактичними оглядами, в т.ч. флюорографічними, ранню діагностику захворювань, донорство. При оцінці роботи також враховуються покращення матеріально-технічної бази, виконання ремонтів, благоустрій територій, впровадження енергозберігаючих технологій, навіть зовнішнє освітлення установ.
Крім цього, розроблені районна програма протидії туберкульозу на період до 2012 року, програма "Дитяча онкологія", внесені зміни до програми "Здоров'я нації", напрацьований план реалізації заходів щодо забезпечення виконання Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2008-2010 роки, підготовлений звіт по виконанню районної програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, проведені всі підготовчі роботи до проведення додаткової імунізації проти кору та багряниці.
Вторинну ланку у наданні кваліфікованої медичної допомоги представляє центральна районна лікарня. Серед позитивів, які відбулись в нинішньому році: завершення перекриття лікувального корпусу, євроремонти в палатах та на харчоблоці терапевтичного відділення, завершення добудови боксованої кімнати в інфекційному відділенні, ремонт другої операційної в хірургічному відділенні, повна заміна на функціональні ліжок в акушерсько-гінекологічному відділенні, часткова – в реанімаційному та хірургічному, оновлення твердого інвентарю.
Проблеми: ремонт або будівництво на території лікарні зовнішньої вбиральні, необхідність проведення капітального ремонту протитуберкульозного відділення поліклініки, завершення ремонту неврологічного відділення, центрального стерилізаційного відділення, пральні, проведення бактеріологічних обстежень хворих і, звичайно, обладнання та введення в експлуатацію акушерсько-гінекологічного корпусу.
Демографічна ситуація залишається складною. За 4 місяці народилось 175 дітей (рівень 2007 року). Померло жителів району вдвічі більше. У віці до року втратили 5 дітей, показник дитячої смертності досить високий.
На прийомі у лікарів було 144014 чоловік, що на 3,5 тис. менше, ніж за аналогічний період минулого року, а число відвідувань хворих на дому виросло на 1275. На рівні минулого року кількість пролікованих в денних стаціонарах та стаціонарах вдома.
На 16 випадків менше виявлено онкопатології, проте питома вага хворих, виявлених при профілактичних оглядах виросла до 26%.
Знову виросла кількість зареєстрованого вперше туберкульозу – за 4 місяці 17 випадків, причому 76% – з бактеріовиділенням. При профілактичних оглядах виявлено лише третина, інші звернулись самі і переважно уже з занедбаними формами. Тому недопустимим є зменшення числа флюорографічних обстежень (в І кварталі на 356 обстежень менше).
Недостатньою була робота по ранньому охопленню наглядом вагітних. Покращення вимагає і робота по цитологічному обстеженню жіночого населення.
Досить глибоко усі ці питання були розглянуті на засіданні медичної ради, окреслені шляхи покращення ситуації, кожній дільниці, амбулаторії надані конкретні пропозиції щодо поліпшення медичного обслуговування населення.
Нінель ПЛАХОТНЮК,
начальник відділу
охорони здоров'я РДА.

Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Макарчук Костянтин Миколайович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ПРІОРИТЕТИ – ПРОФІЛАКТИКА ТА РАННЯ ДІАГНОСТИКА - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення