В районі від постгрипозного ускладнення за період епідемії помер один хворий, в області – 27, причому десятеро – протягом першої декади нинішнього року. Сталось це тому, що хворі пізно звернулись за медичною допомогою, займались самолікуванням.
Тому слід пам'ятати, що при виникненні таких загрозливих симптомів, як значне підвищення температури, надсадний сухий кашель, особливо з домішками крові, при повторному виникненні ознак грипу слід звертатись по допомогу лікарів.
На даний момент захворюваність на грип та ГРВІ в районі тримається нижче епідпорогу. Але, як передбачають епідеміологи обласної СЕС, друга хвиля може принести більше ускладнень і важких форм грипу – значно активніше циркулюватиме славнозвісний А(Н1N1).
Напередодні другої хвилі ще не пізно зробити щеплення від сезонного грипу.
Так, як існує подібність між сезонним і пандемічним грипом, відповідно, вакцина збереже від сезонного грипу, а перебіг пандемічного грипу не викличе небезпечних ускладнень.
Заняття в школах припинятимуться при перевищенні епідемічного порогу захворюваності на грип та ГРВІ на 1520%.
Пропонуємо також не лише вчасно звертатись за медичною допомогою, а й не забувати про засоби захисту (марлеві пов'язки, використання дезінфікуючих засобів, миття рук тощо).
Наталія ГУБКО, головний державний санітарний лікар Бершадського району.